Barcode: 5701211011889
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 203.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 47.0 g |
| of which sugars | 45.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sukker, hindbær, vand, geleringsmiddel (frugtpektin), Surhedsregulerende middel (citronsyre), konserveringsmiddel (kaliumsorbat).
Additives
e202
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Orzo by Sainsbury's
Sainsbury's
B NOVA 1
Triple Fruit Beverage From Concentrate
E NOVA 4
Wholewheat Lasagne Sheets
By sainsbury's
A
Balls of heaven
Cook, Peas of Heaven
D NOVA 4
Mixed Nuts
CROWN
B NOVA 3
Spaghetti
Skinner
A NOVA 1
Snack Farm, Peanuts, Roasted Salted
Tom Clark Confections Inc.
C NOVA 3
Crown Peanut Butter Chunky
crown
D NOVA 3
Päärynä Hörppy (Sokeriton)
Valio
C NOVA 4
Macaroni added fibre
Sainsburys
B NOVA 4
Crown Butter Smooth & Creamy Peanut Butter
CROWN
E NOVA 4
Crown Fancy Whole Cashews
Crown Américain Premium Quality
E NOVA 3