Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 384.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 5.6 g |
| Carbohydrates | 64.0 g |
| of which sugars | 35.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.0 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Sukker, _hvede_mel, palmeolie, _æg_, glukosesirup, glukose-fruktosesirup, dextrose, fugtighedsbevarende middel (glycerol), vallepulver (_mælk_), _soja_mel, koncentreret æblepuré, hævemidler (disphosphater, natriumhydrogencarbonat), surhedsregulerende midler (citronsyre, natriumacetat, natriumcitrat, eddikesyre, kalciumcitrat), salt, emulgatorer (mono - og diglycerider at fedtsyrer, polyglycerolestere af fedtsyrer), fortykningsmiddel (modificeret stivelse), konserveringsmiddel (kaliumsorbat), geleringsmiddel (pektin), aromaer, farvestoffer (anthocyaniner, curcumin), hindbærpuré, stabilisator (sorbitol), surhedsregulerende middel (kalciumcitrat).
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
Happy Cola Gummies
HARIBO
Sour gold-bears gummi candy
Haribo, Haribo Of America Inc.
Sour gold bears
Haribo Of America Inc., Haribo
Haribo Goldbears Sour
Haribo,Haribo of America Inc,Haribo Sekerleme San. ve Tic. Ltd. Sti.
Haribo Gold-Bears Sour
Haribo, Haribo Of America Inc.
Haribo, sour gold-bears
Haribo, Haribo Of America Inc.
Haribo, fizzy cola gummi candy, sour sweet & tangy!
Haribo, Haribo Sekerleme San. Ve Trc. Ltd. Sti.
Twin snakes sweet sour gummy candy
Haribo
Twin Snakes, Gummi Candy
Haribo, Haribo Of America Inc.
Gummy Candy, Twin Cherries
Haribo, Haribo Of America Inc.
Gummi Candy
Haribo
Haribo, sour gold-bears gummi candy
Haribo, Haribo Of America Inc.