Barcode: 4260193516962
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 169.0 kcal |
| Fat | 11.0 g |
| of which saturated | 3.1 g |
| Carbohydrates | 2.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 15.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Truthahnfleisch 82%, Trinkwasser 10%, jodiertes Nitritpökelsalz (Speisesalz, Konservierungsstoff: E250; Kaliumiodat), Kartoffelstärke 1,8%, Dextrose, Stabilisator: E450; Säureregulatoren: E262, E270, E334, E260; Gewürzextrakte, Gewürze, Antioxidationsmittel: E301; Buchenholzrauch.
Additives
e250
e260
e262
e270
e301
e334
e450
Related Products in Truthahnbelag
Joe’s core bar hazelnut nougat
Weider
NOVA 4
The Real Cola Zero by Booster
Booster, Veritas Vertriebsges.
C NOVA 4
Energy drink Absolute Zero
Booster
C NOVA 4
Multi 12 Apfel-Kiwi-Limette
Multi
D NOVA 4
Wild Cherry Taste
booster
E NOVA 4
Booster Berry Kiss (Strawberry Cream)
Booster Veritas
E NOVA 4
Joe’s Soft Bar Cookie Dough Peanut
Weider
NOVA 4
Booster Fusion
Booster
C NOVA 4
Booster Hemp Energy Drink
Booster, Veritas
D NOVA 4
The real Cola Zero
Booster
C NOVA 4