Barcode: 4027394007503
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 383.0 kcal |
| Fat | 35.0 g |
| of which saturated | 13.9 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 16.0 g |
| Salt | 3.2 g |
Ingredients
viande de dinde, graisse de boeuf, viande de boeuf, sel iodé (sel de cuisine, Iodate de sodium), épices (e. a. moutarde), extraits d'épices, maltodextrine, colorant alimentaire : betterave rouge en poudre antioxydants : E300, E301, conservateur : E250, ferments, fumée de bois de hêtre. Peut contenir des traces de céleri.
Additives
e250
e300
e301
Related Products in Meats And Their Products
Meijer, sliced-fully cooked canadian bacon
Meijer
D NOVA 4
Boneless Diced Ham
Fresh from Meijer
D NOVA 4
Original deli sliced roast beef, original
Meijer
C NOVA 4
Meijer, sausage patties, original, original
Meijer
D NOVA 4
Diced chicken breast
A NOVA 4
Hickory Smoked Sliced Ham, Hickory Smoked
Meijer
D NOVA 4
Center cut sliced bacon, naturally hardwood smoked
Meijer
E NOVA 3
Meijer, cooked ham
Meijer
C NOVA 4
Meijer, honey roasted turkey breast, honey
Meijer
D NOVA 4
Meijer, oven roasted turkey breast
Meijer
C NOVA 4
Uncured Ham
Meijer
C NOVA 4
Ham
Meijer
D NOVA 4