Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 429.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 53.6 g |
| of which sugars | 46.4 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Pecans, sugar (white & brown), non dairy creamer (partially hydrogenated soybean oil, corn syrup solids, sodium caseinate, dipotassium phosphate, sugar, mono & diglycerides, sodium stearoyl lactylate, salt, sodium calcium alginate, artificial color & flav
Additives
Related Products
Dark Chocolate, Lemon Cream
Lake Champlain Chocolates, Champlain Chocolate Company
Lake champlain chocolates, chocolates, maple caramel, peanut butter & caramel
Lake Champlain Chocolates, Champlain Chocolate Company
Lake champlain chocolates, milk chocolate truffle
Lake Champlain Chocolates, Champlain Chocolate Company
Chocolate leaves dark maple caramel
Lake Champlain Chocolates, Champlain Chocolate Company
Dark Chocolate Truffle
Lake Champlain Chocolates, Champlain Chocolate Company
Organic milk chocolate caramel
Organic milk & dark filled chocolates
Lake Champlain Chocolates, Champlain Chocolate Company
Milk Chocolate, Caramel
Lake Champlain Chocolates, Champlain Chocolate Company
Peanut Butter Eggs, Milk Chocolate
Lake Champlain Chocolates, Champlain Chocolate Company
Lake champlain chocolates, salted caramel
Lake Champlain Chocolates, Champlain Chocolate Company