Barcode: 4061459322804
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 64.3 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
GROUND WHITE CORN, VEGETABLE OIL (CORN, SUNFLOWER, SAFFLOWER, CANOLA OIL), MALTODEXTRIN, SALT, SUGAR, CITRIC ACID, DEXTROSE, SPICE, GUM ACACIA, SOUR CREAM POWDER (CULTURED CREAM, NONFAT DRY MILK), YEAST EXTRACT, NATURAL FLAVOR, ACETIC ACID. CONTAINS: MILK.
Allergens
milk
Additives
e260
e330
e414
Related Products in Snacks
Olson's baking company, old fashioned butter pound cake
Olson's Baking Company
E NOVA 4
The olson's baking company, sliced pound cake
The Olson's Baking Company
D NOVA 4
Olson's Baking Company, Chocolate Iced Chocolate Cake
Olson's Baking Company Llc
E NOVA 4
Pumpkin Creme Cake Sliced, Pumpkin
Olson's Baking Company
C NOVA 4
Hand Made Semi Sweet Pretzel Clusters
Hammond Pretzel Bakery Inc.
E NOVA 3
Ann Marie's, Sugar Free Muffins, Banana Nut
Olson's Baking Company Llc
D NOVA 4
Ann Marie's, Sugar Free Mini Muffins, Blueberry
Olson's Baking Company Llc
D NOVA 4
Homestyle stuffing cornbread
NOVA 4
Pretzels
Hammond's
E NOVA 3
Franny's, Mini Muffins, Carrot
Olson's Baking Company Llc
E NOVA 4
Mini-muffins
Ann Marie's
D NOVA 4
Banana nut mini muffins
D NOVA 4