Barcode: 7898481779538
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 474.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 106.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 9.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Maltodextrina, Waxy Maize, Sacarose, Proteína Isolada do Soro do Leite (WPI), Mix de Vitaminas e Minerais (Vitamina A, Vitamina D, Vitamina C, Vitamina E, Tiamina, Riboflavina, Niacina, Vitamina B6, Ácido Fólico, Vitamina B12, Biotina, Ácido Pantotênico, Cálcio, Ferro, Magnésio, Zinco, Cobre, Selênio, Cromo, Manganés), Cacau, Aroma de chocolate, Aroma idêntico ao natural de avelãs e Edulcorante e Sucralose.
Related Products in Hipercalorico
Marrons glacés
L'Artisan Provençal
D NOVA 4
Marrons glaces
Douceurs Provençales
D NOVA 4
Marrons Glacés
L’artisan Provençal
D NOVA 4
Marrons Glacés
Douceurs Provençales
D NOVA 4
Marrons glacés
L’artisan Provencal
D NOVA 4
Marrons glacés
L’artisan Provencal
D NOVA 4
Marrons glacés
carrefour
D NOVA 4
Marrons glacés
L’artisan Provençal
D NOVA 4
Gros Morceaux De Marrons Glacés
L'artisan Provençal
D NOVA 4
Marrons glacés
L’ARTISAN PROVENCAL
D NOVA 4