Barcode: 0625691103016
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 511.0 kcal |
| Fat | 33.3 g |
| of which saturated | 8.9 g |
| Carbohydrates | 46.7 g |
| of which sugars | 22.2 g |
| Fiber | 11.1 g |
| Proteins | 13.3 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Sunflower seeds*, coconut*, tapioca syrup*, hemp seeds*, sesame seeds*, coconut sugar*, pumpkin seeds*, dried cranberries* (cranberries*, sugar*, sunflower oil*), thompson raisins*, flax seeds*, chia seeds*, tapioca starch*, agave syrup*, water, vanilla* and sea salt.
Allergens
sesame seeds
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sour Cream & Onion Wavy Potato Chips
Better Made, Better Made Snack Foods Inc.
E NOVA 4
Cheese ravioli mini rounds
Rosina
B NOVA 4
Stuffed rigatoni pasta
B NOVA 4
Attunefoods, erewhon, honey crispy brown rice mixed berries
Attune Foods Inc.
D NOVA 3
Potato chips
Better Made
D NOVA 4
Cheese tortellini
Rosina Food Products Inc.
C NOVA 4
Erewhon, strawberry crisp
Erewhon
D NOVA 4
Salt & Vinegar Potato Chips
Better Made, Better Made Snack Foods Inc.
E NOVA 4
wavy potato chips
Better Made
E NOVA 3
Original potato chips
Better Made
NOVA 3
Swedish Pancake Mix
Lund's
NOVA 4
Light* cheese ravioli
B NOVA 4