Barcode: 8713788123619
Hipro banaan
by Danone
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 70.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 12.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Magere verse kwark (50,6%) (melk), yoghurt (melk), melkeiwit, verdikkingsmiddelen (gemodificeerd maïszetmeel, karamel, geconcentreerd citroensap, aroma, zoetstoffen
Allergens
milk
Related Products in Desserts
Fresh Mint Chip With Dark Chocolate Cookie Plant-Based Cookie Sandwich, Fresh Mint Chip
Green girl bakeshop
D NOVA 3
Chicken Pot Pie
Lydia's Ladle
C NOVA 4
Fronana, Banana Based Ice Cream, Wildberry Whirl
Borders Frame & Molding Inc.
A NOVA 3
Vixen Kitchen, Gelato, Midnight Mint
Rje Trade International Inc.
D NOVA 3
Vixen Kitchen, Coffee Cream Dream, Paleo Vegan Gelato
Rje Trade International Inc.
D NOVA 3
Ice pops
Rje Trade International Inc.
C NOVA 3
Plant based cookie sandwich
D NOVA 3
Ice pops
Rje Trade International Inc.
D NOVA 4
Ice pops
Rje Trade International Inc.
C NOVA 4
Mei wei, pudding, almond
Mei Wei
E NOVA 4
Warwick ice cream
D NOVA 4
Premium vegan gelato ice cream
D NOVA 3