Barcode: 4104420237254
Hirse
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
de oko 001
naturland
bio label german
Categories
Available in
germany, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 363.0 kcal |
| Fat | 3.9 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 69.0 g |
| of which sugars | 1.5 g |
| Fiber | 3.9 g |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Hirse* *aus biologischer Landwirtschaft. Kann Spuren von Gluten, Soja, Milch, Mandel, Cashewnuss und Sesam enthalten.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Crispy Tomato Noodle Snack
Master Kong
E NOVA 4
nouilles boeuf rôti
Classic
NOVA 4
Vitalis Light - Muesli croustillant nature
Dr. Oetker
C NOVA 4
Pousses de bambou en tranche aigre-doux
C NOVA 4
Narcissus, White Peeled Asparagus
China Processed Food
A NOVA 3
Kawa zbożowa Kujawianka
Bakalland
NOVA 1
Galette de Pommes de Terre
Bofrost
C NOVA 4
Polpa
Valfrutta
A NOVA 1
Roasted Pork Noodle
康师傅
NOVA 4
Kasza kuskus
GorzkoiSłodko
A
Mushroom and Stewed Chicken Noodle
Mr. Kon
NOVA 4
Crispy Spicy Crab Noodle Snack
Master Kong
NOVA 4