Barcode: 4010355350053
Hirse Getreidebrei
by DmBio
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
organic
eu organic
eg öko verordnung
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 391.0 kcal |
| Fat | 3.8 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 77.1 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 10.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
99,90% Vollkornhirseflocken, Vitamin B1
Related Products in Baby Foods
Banana Kiwi Spinach Oatmeal baby food
H-E-B Baby Organics
NOVA 1
Blueberry Banana Kale Spinach
Simple Truth Organic
NOVA 1
Apple Mango baby food
H-E-B baby
NOVA 1
Baby Teethers Apple
bowl & basket
NOVA 4
Apple Oatmeal Cinnamon Baby Food
H-E-B Baby Organics
NOVA 1
Made from Real Fruit
H-E-B
NOVA 1
Apple and Strawberry
Wholesome Pantry
NOVA 4
Apple Banana Blueberry baby food
H-E-B baby Organics
NOVA 1
Broccoli and Spinach
Whole Some Pantry
NOVA 4
purple carrot and blueberry
Whole Some Pantry
NOVA 4
Apple Blueberry Green Pea baby food
H-E-B baby Organics
NOVA 1
Apple Blueberry Spinach baby food
H-E-B baby Organics
NOVA 1