Barcode: 4104420057227
Hirsebällchen
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
organic
crossed grain trademark
eu organic
bio 7 initiative
eg öko verordnung
dzg gluten free
hu oko 01
triman
bio label german
Categories
Available in
austria, germany, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 384.0 kcal |
| Fat | 4.0 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 73.0 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | 4.2 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Hirse*, Meersalz *aus biologischer Landwirtschaft Kann Spuren von Erdnuss enthalten.
Related Products in Snacks
Cookies
Sr
D NOVA 4
Extra fancy fruit cake mix
NOVA 4
Caramels
Kraft
C NOVA 4
Busy baker, baked snack crackers, savory chicken
Busy Baker
E NOVA 4
Candy Kitchen Caramels, Caramel Apple
Kraft
E NOVA 4
Red cherry halves
D NOVA 4
Tuna classic cake mix
Old Bay, Mccormick & Co. Inc.
NOVA 4
Kraft, Candy Kitchen Caramels, Original, Original
Kraft
E NOVA 4
Macadamia Nut Bars
Paradise
D NOVA 4
Fudgies, Chocolate Caramels
Kraft
E NOVA 4
Red cherries
D NOVA 4
Traditional Caramels, Traditional
Kraft
E NOVA 4