Barcode: 0041271022629
International delight, nog, dairy beverage
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 108.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 18.3 g |
| of which sugars | 16.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Skim milk, sugar, corn syrup, contains 2% or less of each of the following: cream, whey, corn starch, guar gum, natural & artificial flavor, carrageenan, salt, turmeric and annatto (for color).
Additives
e160b
e407
e412
Related Products in Dairies
Grès d'Alsace affiné au Crémant d'Alsace
Maison Fischer
D NOVA 3
Perles de Tapioca
La Compagnie Fraîche
C NOVA 4
Entremets cacao
Insudiet
NOVA 4
Gres d'alsace
NOVA 4
Mousse au chocolat
Tout feu tout frais
D
Double crème TENTATION de Saint-Félicien
D NOVA 3
Camembert de Normandie Gavray
Fromagerie du val de Sienne, Pré Saint-Jean
D NOVA 3
La croseta chèvre
Europafrom
D NOVA 3
Cancoillotte Nature
Lehmann
C NOVA 3
Mousse au chocolat
La Compagnie Fraiche
E
Camembert de Normandie Pre Saint Jean
Fromagerie du val de Sienne, Pré Saint-Jean
D NOVA 3
Dessert lacté au chocolat
Dietbon
C NOVA 4