Barcode: 0043000004869
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2,910.0 kcal |
| Fat | 66.7 g |
| of which saturated | 66.7 g |
| Carbohydrates | 578.0 g |
| of which sugars | 444.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
SUGAR, NONFAT CREAMER [CORN SYRUP SOLIDS, HYDROGENATED COCONUT OIL), SODIUM CASEINATE (FROM MILK), DIPOTASSIUM PHOSPHATE, MONO - AND DIGLYCERIDES, ARTIFICIAL FLAVOR], MALTODEXTRIN, INSTANT TEA, CONTAINS LESS THAN 2% OF NATURAL AND ARTIFICIAL FLAVOR, SODIUM
Additives
e340
e340ii
e471
Related Products in Undefined
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4