Barcode: 8004775000489
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 438.0 kcal |
| Fat | 20.3 g |
| of which saturated | 11.5 g |
| Carbohydrates | 64.1 g |
| of which sugars | 44.6 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 9.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
ginger a cubetti (ginger, zucchero conservante E223: metabisolfito di sodio), uva sultanina (uva, olio di semi di cotone non idrogenato), mandorle sgusciate, anacardio tostato
Additives
e223
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Gingembre confit
Kikou You
E NOVA 3
Falafel
Oriental Flavor
A NOVA 3
Ice Pop Flavour
PRIME
C NOVA 4
Lemon Lime Flavour
PRIME
C NOVA 4
Prime Blue Raspberry
PRIME
C NOVA 4
no normal coffee
no normal GmbH
E NOVA 4
Wood Smoked Asian Style
Wild foods
C NOVA 3
Blue Raspberry Flavour
PRIME,Prime Hydration
C NOVA 4
Raspbery
Paido
D NOVA 4
Connies Ketchup
connie-s-kitchen
C NOVA 3
Prime Tropical Punch
Prime
C NOVA 4
Nÿcha Kombucha
C NOVA 3