Barcode: 4820026701264
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 561.0 kcal |
| Fat | 38.5 g |
| of which saturated | 3.7 g |
| Carbohydrates | 39.8 g |
| of which sugars | 35.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 13.8 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
sunflower seeds ground 60.8%, invert sugar, sugar, soapwort extract, aroma, acidity regulator: citric acid, vanilla extract
Additives
e330
Related Products in Snacks
Snack sticks
E NOVA 4
Bass pro shops, uncle buck's, sweet maple glazed bacon jerky!
Bass Pro Shops
E NOVA 4
Premium beef jerky teriyaki
E NOVA 4
Hickory Smoked Beef Jerky, Hickory Smoked
Team realtree
E NOVA 4
Teriyaki Beef Jerky, Teriyaki
Team realtree
E NOVA 4
Sweet & Spicy Bbq Seasoned Pork Jerky
E NOVA 3
Triple Salami Sticks
Trails Best
E NOVA 4
Tender cuts turkey jerky cracked black pepper
D NOVA 4
Premium beef jerky
E NOVA 4
Original beef jerky
E NOVA 3
Hickory smoked jerky
E NOVA 4
Honey cured turkey stick
E NOVA 4