Barcode: 5038862236911
Invigorate
by Innocent
Labels
vegetarian
vegan
the vegan society
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 53.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
4 pressed apples (62%), 21 pressed white grapes, 1 mashed banana, ½ crushed mango, ½ crushed kiwi (7%), a piece of crushed cucumber (1.5%), some milled flax seeds (0.6%), a dash of spirulina extract, a squeeze of lime (0.1%), a dash of safflower extract, a dash of matcha infusion (0.05%), some vitamins (B1, B2, B3, B6, C & E).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
dill pickle hummus
Summer Fresh
D NOVA 4
Everything Bagel Hummus
Summer Fresh
C NOVA 3
Pain avoine et tournesol grillé
B NOVA 4
Quinoa
D NOVA 4
Raspberry jam
Last Mountain's Old Fashioned
D NOVA 4
Pain blé entier style italien
auger
B NOVA 4
Pain 100 ble
Auger
C NOVA 4
Apple cinnamon dairy-free oat bowl
C NOVA 3
Saskatoon Berry Jam type spread
Last Mountain’s Berry Farms
D NOVA 4
Pain blanc
Auger
C NOVA 4
Artisan loaf
D NOVA 4
Ramen Sesame Salad
Summer fresh
C NOVA 4