Barcode: 0043000957042
Invisible Grape Drink Mix, Invisible Grape
by Kool-aid
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 385.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 96.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, Fructose, Citric Acid, Contains Less Than 2% Of Ascorbic Acid (Vitamin C), Artificial Flavor, Calcium Phosphate.
Additives
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Zero Sugar
Dr Pepper
C NOVA 4
Kakaopulver
Sarotti
NOVA 1 Eco-Score E
Oatmilk
Chobani
E NOVA 4 Eco-Score B
Bul'z Saveur Lemon lime
Carrefour
D NOVA 4
Sunkist Orange Singles To Go!
Sunkist
NOVA 4
Vanilla Protein Shake
Premier Protein
NOVA 4
Glühsternchen - Alkoholfreier Früchtepunsch
Kunzmann Weinkellerei
E NOVA 4
Oshee Multifruit
oshee
D NOVA 4
Citrus
Powerade
D NOVA 4
Energy Drink
Red Bull
E NOVA 4
Strawberry lemonade
Tropicana
E NOVA 4
Cream Soda
poppi
C