Barcode: 3760019715476
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 324.0 kcal |
| Fat | 29.0 g |
| of which saturated | 14.0 g |
| Carbohydrates | 2.2 g |
| of which sugars | 1.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 16.0 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Fromage frais (_lait_ de vache, présure, sel), huile de tournesol, jambon speck 19% (viande de porc, sel, épices, fines herbes, antioxydant : E301, conservateur : E250), herbes aromatiques, conservateur : E202.
Allergens
milk
Additives
e202
e250
e301
Related Products in Dairies
Half & Half
Good & Gather
E NOVA 1
Squeezable sour cream
D NOVA 4
Bacon parmesan dip, bacon parmesan
E NOVA 4
Market pantry, cream cheese spread, chive & onion, chive & onion
Market Pantry
D NOVA 4
Light sour cream
D NOVA 4
Plain whipped cream cheese spread, plain
Market Pantry
D NOVA 4
Low fat yogurts
Marks & Spencer
C NOVA 4
Whole Milk
Gather Organic
NOVA 1
Feta cheese crumbles
Good & gather
E NOVA 3
Organic Freeze-Dried Mixed Berry Yogurt Bites
Good & Gather baby
E NOVA 4
Blackburrant & blueberry low fat yogurt
M&S
B NOVA 4
Tiramisu
Target Stores
D NOVA 4