Barcode: 7613312376409
Involtini primavera
by M-Budget
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 214.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 27.0 g |
| of which sugars | 2.8 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Proteins | 2.8 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Légumes 50% (chou blanc, pousses de haricots mungo, carottes, paprika, oignons), farine de blé, eau, champignons Shiitake, huiles de sésame, huiles de soja, sauce au soja (contient blé), sucre, amidon de maïs, sel de cuisine, ail en poudre, poivre.
Related Products in Snacks
Apple Cinnamon Muffin Mix
NOVA 4
Nacho flavored tortilla chips
Always Save
D NOVA 4
Popcorn
E NOVA 3
Strawberry muffin mix with imitation, strawberry
NOVA 4
Apple Sauce
Best Choice
C NOVA 4
White Popcorn
Best Choice
A
Yellow popcorn
A
Yellow popcorn
A
Popcorn
D NOVA 4
Popcorn
E NOVA 4
Blueberry Muffin Mix
NOVA 4
Toaster pastries
E NOVA 4