Barcode: 5998201446008
Ínyenc Camembert - Chilis
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
hungarian domestic product
Categories
Available in
hungary
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 31.0 g |
| of which saturated | 22.0 g |
| Carbohydrates | 1.3 g |
| of which sugars | 0.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 17.0 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
_tehéntej_, étkezési só, chilis fűszerkeverék kb. 1% (ionizáló sugárzással kezelt), _tejfehérje_, kultúrák; tejoltó, camembert kultúra.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Mixed berry yogurt smoothie with probiotics
B NOVA 4 Eco-Score B
Parmigiano Regiano g.U.
Edeka
D Eco-Score C
french vanilla high protein milk shake
slate
NOVA 4 Eco-Score C
Crème fraîche épaisse Entière
Carrefour
D NOVA 1 Eco-Score C
Cottage Cheese Mager 2% fett
TINE
A NOVA 3 Eco-Score C
Sour cream creme fraiche
TINE
NOVA 4 Eco-Score A
Queijo Fresco
Matinal
C NOVA 3 Eco-Score D
Leche deslactosada semidescremada
Bové
B NOVA 1 Eco-Score C
Weidemilch Quark Magerstufe
Alnatura, Alnatura GmbH
A NOVA 3 Eco-Score C
Greek style yoghurt
Glenisk
C NOVA 1
Cheddar & Mozzarella
Arla Apetina
NOVA 4 Eco-Score D
Cremiger Bio-Quark mit mildem Joghurt
Berchtesgadener Land
A NOVA 3 Eco-Score C