Barcode: 8411024410096
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 81.0 kcal |
| Fat | 2.3 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 11.4 g |
| of which sugars | 11.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
leche, azúcar, leche el polvo , aroma de limón
Related Products in Dairies
3 Cheese Mexican
Organic Valley
D NOVA 4 Eco-Score D
ALDI MEINE KÄSETHEKE Käse Schweizer Käsescheiben Appenzeller mild-würzig In Scheiben 150g 3.29€ 1kg 15,96€
ALDI MEINE KÄSETHEKE, Meine Käsetheke, ALDI MEINE KÄSETHEKE Käse
D NOVA 3 Eco-Score B
Саламурено сирене от краве мляко
Pilos
E NOVA 3 Eco-Score D
Latte UHT parzialmente scremato
Conad
B Eco-Score C
Tropical, Queso Blanco, White Cheese
Tropical Cheese Industries Inc.
D NOVA 3 Eco-Score D
Préparation pour Crème brûlée - Sucre roux
Belle France
D NOVA 4 Eco-Score B
Organic fat free milk
Clover
B NOVA 1 Eco-Score D
extra mature cheddar
Pilgrims Choice
D NOVA 3 Eco-Score D
Panna chef Leggera
Chef,Parmalat
D NOVA 4 Eco-Score B
Skimmed milk
Tesco, Sokolow
B NOVA 1 Eco-Score C
A Fresh White Cheese For Frying
Tropical Cheese Industries Inc.
D NOVA 3 Eco-Score D
Cascaval
Pilos
D NOVA 3 Eco-Score D