Barcode: 8437003159862
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 7.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Llet fresca desnatada pasteuritzada de vaca, Ilet desnatada en pols i ferments lactics
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Sensations cheese dip
Great Value
E NOVA 4
Great value, whole milk mozzarella cheese
Great Value
D NOVA 3
Jocoque Mexicano
La Campanera Foods
E NOVA 4
Colby Jack
Great Value
D NOVA 3
Plugra
E NOVA 4
Heavy Whipping Cream
Great Value
D NOVA 4
Shredded Low Moisture Mozzarella Cheese
Stella
D NOVA 3
Small Curd Cottage Cheese
Bakers & Chefs
C NOVA 4
Cottage Cheese
Wal-Mart Stores Inc.
C NOVA 4
Fiesta Blend
Great Value
D NOVA 3
Whipped Cream Cheese Spread
Great Value
D NOVA 4
Unsalted Butter
Great Value
NOVA 4