Barcode: 5601312503606
Iogurte Aroma Coco
by Continente
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
ecoponto amarelo
Categories
Available in
portugal
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 66.0 kcal |
| Fat | 1.6 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 9.6 g |
| of which sugars | 9.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_Leite_ pasteurizado parcialmente desnatado (Origem: Portugal), açúcar, _leite_ em pó desnatado, aromas e fermentos _lácteos_.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Blueberry greek yogurt parfait blueberry
A NOVA 4
Colby & monterey jack cheese
D NOVA 4
Cloverland Farms Dairy, Fat Free Milk
Two Farms Inc.
B NOVA 1
Mild shredded cheddar cheese
D NOVA 4
Cloverland Farms Dairy, 1% Lowfat Milk
Two Farms Inc.
B NOVA 1
Spaghetti Carbonara
Sainsbury's, Tesco
D NOVA 4
Quark
Sainsbury's
NOVA 3
Cheese Dip & Pretzels
Walgreen Co.
E NOVA 4
Entremets Crème Brulée
Comme j'aime
C NOVA 4
Spinach & artichoke cheese dip
C NOVA 4
Grated Parmigiano Reggiano DOP
Sainsbury's
D NOVA 3
Yogurt parfait blueberry
C NOVA 4