Barcode: 8435257073071
Iogurte com Morango
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
animal welfare
certified by aenor
new
Categories
Available in
portugal
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 110.0 kcal |
| Fat | 2.9 g |
| of which saturated | 1.9 g |
| Carbohydrates | 17.8 g |
| of which sugars | 17.0 g |
| Fiber | 0.2 g |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
LEITE pasteurizado magro (62%), açúcar, morango (8%), NATA, água, LEITE em pó magro, aroma natural, amido, concentrado de cenoura negra, sumo concentrado de frutos vermelhos, sais minerais LÁCTEOS, fermentos LÁCTEOS.
Related Products in Dairies
Goat cheese
C NOVA 3
Shaved parmesan cheese cup
E NOVA 4
Extra creamy whipped topping
Market Pantry
D NOVA 4
Sweetened condensed milk, sweetened
Market Pantry, Target Stores
E NOVA 3
Sliced fresh mozzarella cheese
C NOVA 3
Fat free evaporated milk
Market Pantry, Target Stores
E NOVA 1
Cranberry and cinnamon goat cheese
Target Corporation
D NOVA 3
Double cream brie
D NOVA 3
Evaporated Milk
Market Pantry, Target Stores
E NOVA 4
Peppercorn double cream brie soft ripened cheese, peppercorn double cream brie
D NOVA 3
Fresh mozzarella cheese, mozzarella
C NOVA 3
Romano cheese, romano
E NOVA 3