Barcode: 5601009969135
Iogurte Grego
by Pingo Doce
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
calcium source
made in france
no added sugar
Categories
Available in
portugal
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 98.0 kcal |
| Fat | 7.9 g |
| of which saturated | 5.4 g |
| Carbohydrates | 3.4 g |
| of which sugars | 3.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_Leite_ pasteurizado desnatado, _nata_, _lactose_ e proteínas do _leite_ e fermentos lácticos.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Plain Greek Whole Milk Yogurt
Good & Gather
A NOVA 1
Strawberry blended greek nonfat yogurt
A NOVA 4
Ghee Clarified Butter
Good & Gather
E NOVA 2
Market pantry, mozzarella shredded cheese
Market Pantry, Target Stores
C NOVA 4
Blueberry blended greek nonfat yogurt
A NOVA 4
Sour cream
D NOVA 3
Market pantry, shredded mild cheddar cheese
Market Pantry
D NOVA 4
Market pantry, mexican style shredded cheese
Market Pantry
D NOVA 4
Mini string cheese
D NOVA 3
Cheese Curds Cheddar
D NOVA 3
Fat free cottage cheese
A NOVA 4
Strawberry yogurt pouches
B NOVA 4