ION almonds with STEVIA
Labels
Available in
bulgaria
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 474.0 kcal |
| Fat | 33.5 g |
| of which saturated | 17.6 g |
| Carbohydrates | 52.8 g |
| of which sugars | 6.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 10.7 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
sweeteners: maltitol steviol glycosides (stevia extract), (milko powder, cocoa butter, cocoa mass, almonds (treenuts) 12%, whey powder (milk), emulsifier (soya) lecithin, artificial flavour vanillin, cocoa solids 29,5% min may contain traces of other nuts (hazelnuts/treenuts), excessive consumption may have a laxative effect, contains naturally occurring sugars manufactured by: ion s,a,, el venizelou 69, 185 47 piraeus, greece, chocolat au lait avec edulcorants, aux amandes ingredients: édulcorants: maltitol, glycosides de stéviol (extrait de stevia), poudre de lait, beurre de cacao, nutr 2 servings serving amount p cald total fa saturate trans fa
Allergens
Additives
Related Products
Crêpes dentelle
Mistral
Brownie Noix de Pécan
Biscuits Mistral
Le Gouter
Mistral
12 Quatre-Quarts Fourrés au Cacao
Biscuits Mistral
Galettes Bretonnes
Biscuits Mistral
Quatre-Quarts Pur Beurre
Biscuits Mistral
Madeleines Orange Talonnées de Chocolat
Mistral
Biscuit cuiller
Mistral
Madeleines pur beurre caramel
Mistral
Crepes dentelles
Biscuits Mistral, Mistral