Barcode: 5201127010131
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 560.0 kcal |
| Fat | 34.0 g |
| of which saturated | 22.7 g |
| Carbohydrates | 54.5 g |
| of which sugars | 54.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 8.5 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΣ 50%: ΖΑΧΑΡΗ, ΓΑΛΑ ΣΕ ΣΚΟΝΗ, ΒΟΥΤΥΡΟ ΚΑΚΑΟ, ΜΑΖΑ ΚΑΚΑΟ, ΟΡΟΣ ΓΑΛΑΚΤΟΣ ΣΕ ΣΚΟΝΗ, ΛΑΚΤΟΖΗ, ΓΑΛΑΚΤΩΜΑΤΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΛΕΚΙΘΙΝΗ ΣΟΓΙΑΣ, ΑΡΩΜΑΤΙΚΗ ΥΛΗ: ΒΑΝΙΛΛΙΝΗ. ΣΤΕΡΕΑ ΚΑΚΑΟ 31% min. ΛΕΥΚΗ ΣΟΚΟΛΑΤΑ 50% ΖΑΧΑΡΗ, ΓΑΛΑ ΣΕ ΣΚΟΝΗ, ΒΟΥΤΥΡΟ ΚΑΚΑΟ, ΓΑΛΑΚΤΩΜΑΤΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΛΕΚΙΘΙΝΗ ΣΟΓΙΑΣ, ΑΡΩΜΑΤΙΚΗ ΥΛΗ: ΒΑΝΙΛΛΙΝΗ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΙΧΝΗ ΞΗΡΩΝ ΚΑΡΠΩΝ ΚΑΙ ΠΡΩΤΕΪΝΩΝ ΣΙΤΟΥ.
Related Products in Snacks
Chocolate Pull-A-Part Cupcakes
Kroger
E NOVA 4
Chocolate whey balls dark chocolate
Active Food
E
Plant Based Sugar Cookies
Simple Truth
E NOVA 4
Simply Classic
Kroger
D NOVA 4
White lemonade cake
E NOVA 4
Iced oatmeal cookies
E NOVA 4
Mini zucchini loaf cake
E NOVA 4
Food4less, S'Mores Cookies, Graham Cracker
The Kroger Co.
E NOVA 4
Private selection, new york style classic cheesecake, strawberry swirl
Private Selection
E NOVA 4
Ny style chocolate ice eclairs
E NOVA 4
Baked pretzel thins
Simple Truth
D NOVA 3
Blueberry muffins
Smiths
D NOVA 4