Barcode: 5201127010360
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 550.0 kcal |
| Fat | 31.5 g |
| of which saturated | 20.5 g |
| Carbohydrates | 56.5 g |
| of which sugars | 56.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.2 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
SUGAR, MILK POWDER, COCOA BUTTER, COCOA MASS, WHEY POWDER, LACTOSE EMULSIFIER (SOYA LECITHIN, FLAVOUR (VANILLIN), COCOA SOLIDS
Allergens
milk
soybeans
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Nonnettes fourrées à l'orange
Sopreg
D NOVA 4
Macarons chataigne
E NOVA 3
Pain d'épices
Sopreg
E NOVA 3
Galette frangipane bio 18cm
La Gerbe Savoyarde
E NOVA 4
Cookie aux pépites de chocolat
La Chareyrade
E NOVA 4
Fougasse Pizza Chevre PC
Intermarche
D NOVA 4
Brioche Biologique
E NOVA 4
Nonnetes fourees a l’orange
La chareyrade
D NOVA 4
Gâteau Breton nature
E NOVA 4
Macarons chataigne
Soppreg
D NOVA 3
Mini Cakes Pur Beurre
Réauté, Réauté Chocolat
E NOVA 4
Sablés à la farine de châtaigne
E NOVA 3