Barcode: 3770014530295
IPA
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 09
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 26.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 6.1 g |
| of which sugars | 3.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau, malt d'orge*, malt de blé*, avoine*, houblons*, épices*, levure
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Superior Light Beer
Michelob ULTRA
NOVA 3
Organic Kefir Black Cherry
Lifeway
D NOVA 4
KEFIR cultured lowfat milk Raspberry
Lifeway
C NOVA 4
PHORM ENERGY GRAPE SMASH
PHORM ENERGY
C NOVA 4
Dark Cocoa Power Shake, Dark Cocoa
Kashi
C NOVA 4
Pineapple Mango Dairy Free Probiotic Plant Based Drink, Pineapple Mango
Lifeway
B NOVA 4
KEFIR cultured lowfat milk
Lifeway
C NOVA 4
Phorm energy drink
1st phorm
NOVA 4
Breakfast Superfood Blend Smoothie Mix
Kashi
NOVA 4
Natural ice
Natty ice
NOVA 1
KEFIR cultured lowfat milk
Lifeway
C NOVA 4
Screamin' Freedom Energy Drink
PHORM Energy
C NOVA 4