Barcode: 0075391042885
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 130.0 kcal |
| Fat | 7.0 g |
| of which saturated | 1.5 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 17.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Catfish Fillets, Water, Sodium Tripolyphosphate (To Retain Moisture).
Additives
e452
e452vi
Related Products in Seafood
Crab Cakes
Shaw Family
C NOVA 4
Raw conch fritter mix
C NOVA 4
Sweet Bay Scallop
Scallop St. Jacques
E NOVA 4
Moroccan sardines
Sultan
D NOVA 3
Lobster Cakes
Shaw's Southern Belle Frozen Foods Inc.
C NOVA 4
Mackerel in brine
D NOVA 3
Premium lump crab cakes
B NOVA 4
Sarden
Sultan
A NOVA 3
Seafood Maryland Style Crab Cakes
Shaw's Southern Elle
D NOVA 4
Seafood crab cakes
D NOVA 4
Seafood new england style lobster cakes
C NOVA 4
Lobster Cakes
Shaw's Southern Belle
C NOVA 4