Barcode: 3266191004037
Irakia
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
fr bio 10
ab agriculture biologique
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 290.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 72.0 g |
| of which sugars | 66.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 1.4 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Pur jus de dattes concentré * Ingrédients issus de l'agriculture biologique
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cocopops
Waitrose
NOVA 4
Fruit & Fibre Wheat Flakes
Waitrose
C NOVA 4
Hummus
Jack's
A NOVA 3
Multi grain seeded crispbreads
Duchy Originals from Waitrose
A NOVA 3
Cashew Nuts
Tesco
D NOVA 1
Smooth Peanut Butter
Jack's
C NOVA 3
Essential Waitrose Rice Pops
Essential Waitrose
C NOVA 3
Medjool Dates with Stones
Waitrose Duchy Organic
D NOVA 1
Sliced Leaks
Tesco
A NOVA 1
Waitrose 100% Crunchy Peanut Butter
Waitrose
A NOVA 1
Reduced fat hummus
Jack's
A NOVA 3
Tesco finest hickory smoked nut selection
Tesco Finest
D