Barcode: 4004689267002
Irischer Lachs Bio
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
de oko 003
naturland
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 217.0 kcal |
| Fat | 14.0 g |
| of which saturated | 2.9 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 22.6 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
BIOLACHS, Meersalz, brauner Rohrzucker, Buchenholzrauch
Related Products in Seafood
Wild Alaskan Sockeye Salmon Fillets
M&S Food
A NOVA 1
Tuna Chunk Light Tongol Salted
Natural Sea
A NOVA 3
Wild Premium Alaskan Red Sockeye Salmon Salted
Natural Sea
A NOVA 3
Chincoteague, Condensed Lobster Bisque
Chincoteague Seafood Co. Inc.
C NOVA 4
Tuna Chunk Light Tongol No Salt Added
Natural Sea
A NOVA 1
Natural Sea, Wild Alaska Pollock Fish Nuggets
United Natural Foods Inc.
C NOVA 4
salmone di Bologna
di Bologna
D NOVA 3
Chunk light wild tuna yellowfin with sea salt, chunk light
A NOVA 3
Arbroath Lochmuir Honey Roast Salmon Slices
Marks & Spencer
C NOVA 4
Wild Premium Alaskan Skinless/Boneless Pink Salmon
Natural Sea
A NOVA 3
Premium cod fish sticks
B NOVA 3
Chincoteague, Premium Eastern Chopped Sea Clams
Chincoteague Seafood Co. Inc.
B NOVA 4