Barcode: 5099839360879
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 215.0 kcal |
| Fat | 13.0 g |
| of which saturated | 4.6 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | 0.3 g |
| Proteins | 24.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Basted Pork Loin (92%) [Pork Loin (90%), Water, Salt, Starch, Glucose Syrup, Pea Fibre], Water, Salt, Tomato Puree, Acidity Regulator (Citric Acid), Tomato Powder, Basil, Spices (Black Pepper, White Pepper, Chilli), Thickener (Xanthan Gum), Paprika Extract, Preservative (Potassium Sorbate).
Additives
e160c
e202
e330
e415
Related Products in Meats And Their Products
Promise, Low Fat White Loaf
Promise Gluten Free Bakery
B NOVA 4
Olli salumeria, calabrese, spicy salame
Olli Salumeria
E NOVA 4
Olli salumeria, applewood-smoked salame
Olli
E NOVA 4
Calabrese Spicy Salami
Gusto
E NOVA 4
Uncured Pepperoni
Gusto
E NOVA 4
Mild Genoa Salami
Gusto
E NOVA 4
Classic american salame
Olli Salumeria
E NOVA 4
Calabrese spicy salami
E NOVA 4
Olli salumeria, mild salame
Olli
E NOVA 4
Gusto, artisanal salame, pepperoni
Gusto, Olli Salumeria Americana
E NOVA 3
Smoked Paprika Chorizo
Gusto,Olli Salumeria Americana,Whole Foods Market
E NOVA 4
Toscano, Fennel Pollen Salame
Olli Salumeria
E NOVA 4