Barcode: 0855742004003
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 308.0 kcal |
| Fat | 15.4 g |
| of which saturated | 9.6 g |
| Carbohydrates | 38.5 g |
| of which sugars | 3.9 g |
| Fiber | 7.7 g |
| Proteins | 7.7 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Wholemeal wheat flour, butter milk (pasteurized milk, lactic cultures), butter (cream (milk), salt), sea salt.
Allergens
milk
Related Products in Snacks
Chocolate chunk chewy granola bars, chocolate chunk
Food Club
D NOVA 4
Dip-a-bowls, white corn tortilla chips, white corn
D NOVA 3
Food Club Chewy Granola Bars Chocolate Chip
Food Club
D NOVA 4
Food Club Chewy Granola Bars Variety Pack
Food Club
D NOVA 4
Walnut brownie mix, walnut
NOVA 4
Fudge factory, fudge covered grahams cookies
Food Club
E NOVA 4
Food Club Chewy Granola Bars Peanut Butter Chocolate Chip
Food Club
D NOVA 4
S'mores chewy granola bars, s'mores
D NOVA 4
Assorted Fruit Flavored Snacks
D NOVA 4
Assorted fruit flavored snacks, assorted fruit
D NOVA 4
Sharks assorted fruit flavored snacks, assorted fruit
D NOVA 4
Dinosaurs assorted fruit flavored snacks, assorted fruit
D NOVA 4