Barcode: 4008560040180
Irish Burger Bio
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
de oko 003
made in germany
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 247.0 kcal |
| Fat | 19.3 g |
| of which saturated | 9.3 g |
| Carbohydrates | 0.1 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 18.3 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Irisches Bio Rindfleisch 98%, Kochsalz, Gewürze
Related Products in Sandwiches
Wrap Poulet Cesar
Good eating
B NOVA 4
Just Chicken Mayonnaise
Raynor's
B NOVA 4
Wrap Poulet Fajita
Good Eating
C NOVA 4
Wawa, Pork Roll Bagel Melt
Wawa
E
Hardee's, Big Hot Ham Sandwich, Trim It
Hardee's
B
Wrap au thon mayonnaise mais
Good Eating
B NOVA 3
The cheese and spring onion sandwich
D NOVA 4
Wendy's, Baconator
Wendy's
E
Tuna Melt Panini
Costa
C NOVA 3
Mozzarella and tomato
E NOVA 3
Wawa, Italian Breakfast Hoagie, Shorti
Wawa
D
Jersey Mike's Subs, Pork Roll & Cheese Sandwich On Bagel
Jersey Mike's Subs
C