Barcode: 4000161100829
Irish Coffee
by Niederegger
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
made in germany
natural flavors
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 498.0 kcal |
| Fat | 31.5 g |
| of which saturated | 8.3 g |
| Carbohydrates | 41.7 g |
| of which sugars | 39.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_Mandeln_ 38%, Vollmilch-Schokolade 28% (Zucker, Kakaobutter, _Vollmilchpulver_, Kakaomasse, Emulgator: _Sojalecithine_, Vanille-Extrakt), Zucker, Invertzuckersirup, Whiskey 2,1%, natürliche Aromen, löslicher Kaffee 1,3%, Alkohol, _Sprühsahnepulver_.
Allergens
milk
nuts
soybeans
Sprühsahnepulver
Related Products in Snacks
Palomitas
Dia
E NOVA 3 Eco-Score B
Moser Roth Premium Trüffel
E NOVA 4
Palomitas sabor mantequilla
Dia
E NOVA 4 Eco-Score B
Domino original
Fazer, Domino
E NOVA 4 Eco-Score D
Knoppers Nussriegel Einzelpackung
Knoppers,Storck
E NOVA 4
Kiddies Big Box Lakritz
Haribo
E NOVA 4 Eco-Score B
Streusel Liebe, Zuckerdekore
Ruf
E NOVA 4
Domino Mokkapala
Fazer, Domino
E NOVA 4 Eco-Score D
Himbeer-Mandel-Kuchen
Conditorei Coppenrath & Wiese
E NOVA 4
Domino Original ×3
Fazer, Domino
E NOVA 4 Eco-Score D
Erdnuss Flips
Snack Day
D NOVA 3 Eco-Score A
Nonnettes bio au miel et à l’orange
Baramel
D NOVA 4