Barcode: 0403231167021
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 20.8 g |
| of which saturated | 12.5 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 58.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Sugar, partially hydrogenated palm oil, corn syrup solids, sodium caseinate (a milk derivative), natural and artificial flavors, dipotassium phosphate, mono - and diglycerides, silicon dioxide, soy lecithin.
Additives
e322
e322i
e340
e340ii
e471
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lemon & Poppy Seed Oat Bars
Deliciously Ella
C
Strawberry & Almond Low Sugar Granola
Deliciously Ella
A NOVA 4
Roasted Peanut Instant Overnight Oats
Deliciously Ella
C NOVA 1
Creamy Carrot & Butter Bean Soup
Deliciously Ella
A NOVA 3
Habanero chilli
Love Corn
D NOVA 3
Apple & Almond Instant Overnight Oats
Deliciously Ella
A NOVA 4
Ginger lemonade
Gunna
C NOVA 4
Raspberry Burst Oaty Bars
Deliciously Ella
D NOVA 3
Rigatoni
all plants
A NOVA 3
Spinach Fusilli
Deliciously Ella
A NOVA 1
Mixed Berry Oat Bars
Deliciously Ella
D NOVA 3
Lemon & Poppy Seed Oat Bars
Deliciously Ella
C NOVA 3