Barcode: 0651170065032
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 233.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 60.0 g |
| of which sugars | 60.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Organic evaporated cane juice, purified water, organic flavors, vegetable glycerine, citric acid
Additives
e330
e422
Related Products in Sweeteners
Sucre de coco
Harvest
E
Sucre En Poudre
CHELSEA
E NOVA 2
Soft brown sugar
Chelsea
E
Sachet Sucre Glace 500g
Saint louis
E NOVA 2
Easy Pour Molasses
Chelsea
E NOVA 3
Zucker
Happy Harvest
E NOVA 2
Sucre de cocotier
Ceres Organics Coconut
E
Aadisha Jaggery
Aadisha
NOVA 2
Maple Flavoured Syrup
Pams
B NOVA 4
Brun Farin
Dansukker, Dan Sukker
E NOVA 2 Eco-Score C
Sucre Roux
CHELSEA
E NOVA 2
Pure Cane Sugar
Redmart
NOVA 2