Barcode: 5057753305567
Irish Free Range Eggs
by Tesco Finest
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
ireland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 131.0 kcal |
| Fat | 9.0 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 12.6 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Egg
Related Products in Farming Products
Oeufs
Auchan, Pouce
A Eco-Score B
Oeufs de caille x18
Auchan
A Eco-Score A
Plein air x18
Auchan, Auchan Production, Groupe Auchan
A Eco-Score B
organic free range eggs
Happy Egg Co.
A Eco-Score B
Oeufs de poules elevees au soldates du jour de ponte x6
Auchan
A Eco-Score B
Oeufs de poules elevees au soldates du jour de ponte x18
Auchan
A Eco-Score B
Plein air x6
Auchan, Groupe Auchan
A Eco-Score A
Œufs de caille 16+2 offerts
Auchan
A Eco-Score A
Plein air x12
Auchan, CDPO
A
Oeufs de poules elevees au soldates du jour de ponte x12
Auchan
A Eco-Score B
Plein air x24
Auchan, Auchan Production
A Eco-Score A
4 Uova fresche biologiche
Bio, MD, Sabbatani
A NOVA 1