Barcode: 4088600230986
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 143.0 kcal |
| Fat | 9.6 g |
| of which saturated | 2.7 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 14.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
egg
Related Products in Farming Products
100% liquid egg whites
A NOVA 1
6 British Large Eggs
M&S
A NOVA 1
Liquid egg substitute
A NOVA 4
Dried egg product whole eggs
E NOVA 3
Scottish Large Eggs
M&S Food
A NOVA 1
British Free Range Mixed Size Eggs
Simply M&S
A
Scottish Free Range Large Egg
M&S Food,Marks & Spencer
C NOVA 1
Organic grade a large brown eggs
Roundy's Organics
A
Liquid egg substitute
A NOVA 4
Natural cage free eggs
A
Organic cage free brown eggs
Winn-Dixie
A
White eggs
BURNBRAE
Eco-Score B