Barcode: 4088600160641
irish medium free range eggs
by Healys
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
ireland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 143.0 kcal |
| Fat | 9.6 g |
| of which saturated | 2.7 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 14.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
egg
Related Products in Farming Products
British Mixed Weight Golden Yolk Eggs
Specially Selected, Aldi
NOVA 1
British Freerange 12 Medium Eggs
Werevale
A NOVA 1
Scottish Free Range Eggs
Aldi
A NOVA 1
irish medium Eggs 18 pack
Healys
A NOVA 1
British Free Range Eggs
Merevale
B NOVA 1
BRITISH FREE RANGE 12 LARGE EGGS
MEREVALE
A NOVA 1
Eier
K Classic
A NOVA 1
Scottish Free Range 12 Large Eggs
Merevale
A NOVA 1
12 œufs frais de poules élevées au sol
Picota
A
Free Range Eggs - Large
Merevale
E NOVA 1
Scottish Organic Eggs
A NOVA 1
6 Scottish Organic Eggs
Aldi
A NOVA 1