Barcode: 4056489173687
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 416.0 kcal |
| Fat | 34.9 g |
| of which saturated | 21.7 g |
| Carbohydrates | 0.1 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 25.4 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Irish Cheddar Cheese (Milk), Colour: Carotenes.
Allergens
milk
Additives
e160a
Related Products in Dairies
Low-Moisture Part-Skim Mozzarella Cheese
FAREWAY
D NOVA 3
Smoked cheddar blend cheese
E NOVA 4
Winn-dixie, neufchatel cheese
Winn-Dixie
D NOVA 4
Cream cheese with garden vegetables
E NOVA 4
String cheese
D NOVA 3
Cream cheese, original, original
Winn Dixie, Winn-Dixie Stores Inc.
D NOVA 4
Smoked Cheddar Blend
Hickory Farms
E NOVA 4
Gouda cheese slices, gouda
D NOVA 3
Light ricotta cheese
C NOVA 4
Made With Milk
E NOVA 4
Cracker cut mild cheddar cheese
D NOVA 3
Prestige craveable candy crunch
E NOVA 4