Barcode: 4088600001562
Irish Mild Red Cheese
by Ardagh
Available in
ireland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 320.0 kcal |
| Fat | 23.0 g |
| of which saturated | 15.0 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 29.0 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
NUTRIT Cheese (Milk,), Colour: Annato Norbixin. TYPICA
Allergens
milk
Additives
e160b
e160bii
Related Products in Dairies
Selles-sur-Cher AOP
Carrefour
D NOVA 4
Selles-sur-cher
Sélection du Fromager
D NOVA 4
Bûche De Chèvre 23% M.G.
SFL, Société Fromagère Du Livradois
D NOVA 3
Mimolette jeune
Fromagerie des Neiges
E NOVA 4
Bleu d’auvergne
E
Chabrol frais emballe
Cartry
D NOVA 4
Délice de Pommard
delin
D
Crottin de chavignol
Sélection du fromager
D NOVA 4
Crottin de Chavignol Bleu
D NOVA 3
Délice de Pommard au son de moutarde
Alain Hess
D NOVA 3
Mimolette jeune
Cartry
E NOVA 4
Bleu D'auvergne Aop
Cartry
E NOVA 3