irish oat granola bar
Labels
Categories
Available in
ireland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 455.0 kcal |
| Fat | 24.0 g |
| of which saturated | 12.0 g |
| Carbohydrates | 53.0 g |
| of which sugars | 33.0 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Certified Gluten Free Oats* (33%), Butter (Milk), Brown Sugar, Sultanas (12%), Sunflower Seeds 16%) Cranberries (4%), Dark Chocolate Chips (Soya) (4%), Honey (4%),Coconut, Cinnamon. Chocolate contains (sugar, cocoa mass, cocoa butter, emulsifier-soy lecithin, natural vanilla). Cranberries contain (Cranberries, Cane Sugar, Sunflower Oil). ALBIGEN INFO For allergens see ingredients highlighted in bold. *Oats used in this product are gluten free and have been specially produced, prepared and processed in a way to avoid contamination by cereals containing guten. Baked in a kitchen that uses nuts. SIDRAGE
Allergens
Additives
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
5 Kalorien Nudeln (Konjac)
Enjoy free
BIO-JACKFRUIT Gulasch
(Eigenmarke Aldi Süd), bio
Bio-Parboiled-Reis
Aldi, Agrover, Gut Bio
Bio-Kulturheidelbeeren, tiefgefroren
Aldi,Gut Bio,Jütro
Jackfruit Teriyaki
(Eigenmarke Aldi Süd), bio
Kichererbsen
King's Crown
Bio-Himbeeren, tiefgefroren
Aldi, Gut Bio, Jütro
Bio-Beerenmischung, tiefgefroren
Aldi, Gut Bio, Jütro
Ajvar - mild
Aldi, BBQ, Clama
Mehrkorn-Schnitten
lieken
Sauce chili
Le gusto
Eingelegte Gewürze - Grüner Pfeffer
Cucina Nobile,Matithor