Barcode: 0847472000011
Irish Oatmeal Biscuits
by Grace's
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 567.0 kcal |
| Fat | 33.3 g |
| of which saturated | 20.0 g |
| Carbohydrates | 60.0 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Wheat flour, irish butter, oatflakes, raising agents (disodium phosphates, sodium carbonate, dicalcium pyrophosphate).
Additives
e339ii
e450
e450vi
e500
e500i
Related Products in Snacks
Squashies
Swizzels
E NOVA 4
strawberry & cream squashies
Swizzels
E NOVA 4
Snap and Crackle
Conaxess trade norway
E NOVA 4
Squashies rhubarb And Custard
Swizzels
E NOVA 4
Swizzels Drumstick Origional
Swizzels
E NOVA 4
Rainbow drops
Swizzels
E NOVA 4
Zip&zap
Swizzels
E NOVA 4
Drumstick Mega Kjærlighet På Pinne 28g Swizzels
Conaxess trade norway
E NOVA 4
Squashies
Swizzels
E NOVA 4
Luscious LOLLIES
Swizzels
NOVA 4
Puds Chew Bars
Swizzels
E NOVA 4
Rainbow Drops
E NOVA 4