Barcode: 5099801004718
Irish Oats
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 371.0 kcal |
| Fat | 5.8 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 64.0 g |
| of which sugars | 0.9 g |
| Fiber | 8.3 g |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Wholegrain rolled oats
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Croûtons fines herbes pour soupe
Flodor
E NOVA 4
Chips
Flodor
E NOVA 3
Huile de colza
Maurel
B NOVA 2
Blondes ondulées
Flodor
D NOVA 3
Più gusto
San Carlo
D NOVA 4
Croûtons d'or natuur
Flodor
E NOVA 3
Più Gusto Saveur Amour de Tomate
San Carlo
E NOVA 4
Huile de tournesol
Huilor, Sans marque
C NOVA 2
Les Classiques
Flodor
E NOVA 3
Les Classiques
Flodor
D NOVA 3
Les Classiques
Flodor
E NOVA 3
Più Gusto Citron Vert et Baies Roses
San Carlo
E NOVA 4