Barcode: 8710522975961
Jakarta
by Conimex
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 508.0 kcal |
| Fat | 27.0 g |
| of which saturated | 2.1 g |
| Carbohydrates | 64.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 2.1 g |
Ingredients
peper, cayennepeper, kurkuma, gember, komijn, koriander, fenegriek, venkelzaad), zout, dextrose, glucosestroop, uienpoeder, mineraalzout (kalium), rijstebloem, knoflookpoeder, azijn, carebe poeder, worlel, natuurlijke aroma, voedingszuur E330, maltodextrine, citroengras, gistextract, suiker
Additives
e330
Related Products in Snacks
Theobroma Madeleine Chocolat
Biscuiterie Jeannette
E NOVA 4
Theobroma (x8), madeleines chocolat
Biscuiterie Jeannette
E NOVA 4
Île Flottante à la vanille de madagascar
Le Fromager Des Halles
C NOVA 3
Madeleines amande
Biscuiterie Jeannette
E NOVA 4
Madeleines Amande
Biscuiterie Jeannette
E NOVA 4
Far breton aux pruneaux
Le Fromager Des Halles
C NOVA 3
Baba au rhum à la vanille
Les desserts du crémier
C NOVA 3
Hespérides - Madeleines Agrumes
Biscuiterie Jeannette
E NOVA 4
Fondant au chocolat
Les desserts du crémier
E NOVA 4
Madeleine
Biscuiterie Jeannette
E NOVA 4
Forêt Noire
Les Desserts du Crémier
D NOVA 4
4 madeleine chocolats
Biscuiterie Jeannette
E NOVA 4