Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 424.0 kcal |
| Fat | 16.0 g |
| of which saturated | 1.9 g |
| Carbohydrates | 33.0 g |
| of which sugars | 5.3 g |
| Fiber | 9.5 g |
| Proteins | 35.0 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
pea protein isolate, oat meal (gluten), sunflower oil, sunflower seed oil, maltodextrin, inulin, dextrose, omega-3 concentrate fat powder, tripotassium citrate, calcium citrate, flavour, Salt, anticaking agent: silicon dioxide, dipotassium phosphate, magnesium carbonate, lycopene powder, choline hydrogen tartrate, sweetener: sucralose, I-ascorbic acid, menaquinone-7, nicotinamide, dl-alpha-tocopheryl acetate, zinc oxide, calcium-d-pantothenate, manganese gluconate, cupric sulfate, riboflavin, pyridoxine hydrochloride, thiamine mononitrate, retinyl acetate, pteroylmonoglutamic acid, chromium chloride, sodium iodide, sodium molybdate, sodium selenite, d-biotin, phylloquinone, cholecalciferol, cyanocobalamin.
Allergens
Additives
Related Products in Dietary Supplements
Iso Whey Zéro
Biotech usa
Iso Whey Zero Hazelnut
Biotechnie
Hyper mass 5000
Biotech USA
Go Protein Professional Protein Bar For Athletes, ...
BiotechUSA
Magnézium Pezsgőtabletta
CBA,PEZ
ISO WHEY ZERO
BiotechUSA
Active salty peanut protein bar
Cornexi
Iso Whey Zéro
Biotechnie
MediDrink
Medifood
100% Whey Isolate
Scitec nutrition
Biotech Usa Go Protein Bar () - Banane
Biotechusa
Go Protein Bar (12 Barres) Biotech Usa Parfum V?
Biotechnie