Barcode: 8606110722034
Jake Mints, SPEARMINT
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
Categories
Available in
france, georgia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 36.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.2 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
SORBITOL, MANNITOL, MAGNESIUM STEARATE, SPEARMINT FLAVOR, SWEETENER: E955. STORE IN COOL AND DRY PLACE, ON ROOM TEMPERATURE. EXCESS CONSUMPTION MAY HAVE A LAXATIVE EFFECT.
Additives
e420
e421
e572
e955
Related Products in Snacks
Roundy's, sunflower nuts, roasted & salted
Roundy's
D NOVA 3
2" Mini Neon Worms
D NOVA 4
Roundy's, dried pineapple rings, juicy and sweet
Roundy's
D NOVA 3
Candy cane almonds
Roundy's
E NOVA 4
Roundy's, bold snack mix, barbecue
Roundy's
E NOVA 4
Roundy's, mardi gras mix
E NOVA 4
Roundy's, pennsylvania dutch sourdough pretzels, barbecue
Roundy's
E NOVA 4
Boston Baked Beans Red, Green, And White
Roundy's
E NOVA 4
Roundy's, flavored almonds, spiced pumpkin pie
Roundy's
E NOVA 4
Jumbo toasted corn sriracha
Roundy's
D NOVA 4
Roundy's, pita chips, sea salt
Roundy's
D NOVA 4
Roundy's, fresh rings, peach
Roundy's
D NOVA 4